WordPress Site Hızlandırma Nasıl Yapılır?

WordPress Site Hızlandırma

WordPress site hızlandırma: Google sıralamasında sitenizin en önemli faktörlerinden biri de hız konusudur. İnsanlar internet sitelerinin açılmasında bir hayli aceleci davranırlar. İlk 4 saniye içinde açılmayan siteleri derhal kapatıyorlar ve başka sitelere bakıyorlar. Web sitenizin açılma süresini 3 saniyeye düşürmeniz gerekir bu durumla birlikte diğer web sayfalarından daha hızlı açılmış olacaktır. Bu kısa süreli açılım ile birlikte işletmenize büyük yarar ve avantajları da beraberinde getirmiş olacaksınız. WordPress internetin dörtte birine hakimdir. Bunu için de WordPress hızlandırma konusunda bir hayli yardım isteyen kullanıcıların olması da olağan bir durumdur. WordPress site hızlandırılması ve bu sitenin optimize eden bir çok durum vardır. SEO kaybı yaşamamanız ve WordPress sayfa hızınızın değerlerini makul seviyelere çıkarmanız gerekecektir. Yüksek bir oranda Web sitesi trafiği mobil cihazlar üzerinden gelmektedir. WordPress site hızlandırma, konusunda yapacağınız işlemler ile web sayfanızın hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz. İyi kodlanmamış ve geliştirilmemiş yazılımlar ve yüklenen tema ve eklentiler sitelerin açılmasında yavaşlamaya sebep olurlar. 

WordPress Site Hızlandırılması Nasıl Yapılır?

WordPress site hızlandırılması nasıl yapılır, bu yazımızda size bu konu hakkında yardımcı olmaya çalışacağız.  Öncelikle kaliteli bir WordPress Hosting seçiniz. Hızlı ve gereksiz temalardan arındırılmış bir tema seçin. Çok fazla PHP, JavaScript sitenize bir fayda sağlamayacaktır. Cache eklentisini yükleyerek, sitenizin hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz. PHP, isteklerini azaltarak kaynak tüketim durumunu MySQL veritabanı ile düşürün. Gzip sıkıştırmayı etkinleştirerek, sürümlerinizi ziyaretçilere sunun. En iyi seçenek, paylaşımlı bir hosting ile doğrudan cPanel ile Gzip sıkıştırmayı etkinleştirin. İyi kodlanmış WordPress temaları ile eklentilerinizi kurun. Eklentilerinize devamlı yeni gelen güncellemeleri gerçekleştirin.  Bunu yapmak zorunda değilsiniz fakat eski sürümler saldırılara karşı savunmasız olacaklardır. Veritabanını optimize etmeyi unutmayın. Yüklediğiniz görselleri optimize etmeyi unutmayın. Bu resimler ve temalar sitenizin açılmasında önemli bir yer tutar. Onun için yüklenen resimlerin küçültün ve ölçeklendirin. Basit olan PHP kodlarına müdahale edin. Revizyonda olan yazıları silin çünkü bunlara ihtiyacınız muhtemelen yok. Spam yorumlarını en aza indirin. Trackbacks ve Pingbackleri kapatın. CSS Sprite kullanmaya gayret edin. Responsive tasarımlarını kullanın.

Benzer Yazılar

3 Comments

  1. Dediğiniz şeylerin gerçekten faydası oldu. Eski hızı ile yeni hızı arasında gözle görülür bir fark var. Veri tabanından kaynaklı bir sorunum var sitenizden onunda çözümü için arayışlara geçtim. Yazı gerçekten faydalıydı teşekkür ederim.

  2. Web siteniz WordPress ise ve çok hızlı olmasını istiyorsanız mutlaka VDS ile çalıştırmanız gerekir. Normal paylaşımlı hosting paketleri işinizi elbette görecektir. Yalnız, gün içerisinde sitenizin kapalı kaldığını ve çok yavaşladığını kolaylıkla görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir