WordPress Push Bildirim Eklentileri (Ücretsiz)

Tanıtacağımız eklentiler ile masaüstü ve mobil kullanıcılarınıza gerçek zamanlı push bildirimler gönderebileceksiniz. Bu sayede içeriğiniz hedef kitlenize iletildiğinden, sitenizin trafiğini artırmış olacaksınız. Şimdi sırası ile web push bildirimlerine ve bunların nasıl işlediğine bakacağız. Sonrasında kullanabileceğiniz eklentilere ve özelliklerine değineceğiz.

Web Push Bildirimi Nedir?

Push bildirimi, web yada mobil üzerinden alınan küçük mesajlardır. Cep telefonumuza gelen SMS reklamları ile aynı mantıkta olduğunu söylersek yanlış olmaz. Sitenize gelen kullanıcıları isteklerine uygun olarak bu bildirimleri almaya yöneltebilirsiniz.

Push Bildirimleri Nasıl Çalışır?

Push bildirimleri çalışma mantığı oldukça basittir. Gönderdiğiniz bildirimlere tıklandığı takdirde ilgili içeriğe kullanıcı yöneltilmektedir. Bildirimler kullanıcının kayıt olduğu cihaz yada web tarayıcısı üzerinden kullanıcıya ulaşmaktadır.

Şimdi tanıtacağımız WordPress bildirim eklentilerine gelecek olursak:

OneSignal

OneSignal abartısız en popüler WordPress bildirim eklentisidir. Push bildirim desteği veren tüm cihazlarda ve masaüstü tarayıcılarına destek vermektedir. Kullanım açısından ücretlendirme kriteri bulunmamaktadır. Tamamen bedava olarak destek vermektedir. Bilinmesi gerekli olan bir nokta ki; sitelerinde bunu açıklıyorlar, toplanan verileri reklam tanıtım firmaları ile paylaşıyorlar. Kullanıcılarınızın özel bilgilerini vermediklerini söylemek isteriz.

Roost Web Push

Root Web Push, masaüstü ve mobil cihazlara bildirim gönderebilirsiniz. Roost bildirim servisi bedava olarak aylık 100,000 mesaj gönderimini sağlıyor. Ancak yakın zamanda kullandığın kadar öde sistemine geçecekleri yönünde bilgiyi kullanıcılarına sundular. Ücretsiz olarak kalıp kalmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

PushEngage

PushEngage bedava olarak 2500 takipçi edinmenize izin veriyor. Ücretsiz vermiş olduğu paket içinde ayrıca aylık 120 bildirim göndermenize izin veriyor. HTTPS desteğini ve gelişmiş bir yönetim panelini kullanımınıza sunuyor. Eklenti sitenize aşırı bir yük bindirmemesi ve kolay yapılandırması sayesinde ön plana çıkıyor.

SendPulse

SendPulse push bildirimleri bütünüyle bedava olarak sunulmaktadır. Limitlendirme olmadan okurlarınıza bildirimler gönderebilirsiniz. Özelleştirme açısından kullanıcı dostu olduğunu söyleyebiliriz. Tükçe yardım merkezi olduğunu için ayrıca tercih edilebilir bir servistir.

Not: Biz sitemizde OneSignal eklentisini kullanmaktayız.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.