WordPress Google AdSense Eklentileri

WordPress sitenizden gelir elde etmek için AdSense başvurusu yapıp onay aldıysanız tebrikler. Asıl kafa karıştıran nokta şimdi karşınıza geliyor. Çünkü WordPress kendi içinde yerleşik reklam tanıtım alanlarını barındırmıyor. Sitenize reklam tanıtım kodlarını yerleştirmek için Google AdSense eklentisi kullanmanız gerekli.

Şimdi sizlere önereceğimiz reklam eklentilerine gelecek olursak;

Insert Post Ads

Insert Post Ads, sitenizin içeriğine kolayca reklam tanıtım kodu yerleştirmenize yardımcı olmaktadır. Eklenti ayarlarından içerikten önce, içerikten sonra ve belirtilen sayıda paragrafdan sonra AdSense reklam tanıtımı gösterimi yapabilirsiniz. Örneğin, paragraf başı reklam tanıtımı eklediğinizde her yazınızın üstünde sabit reklam tanıtım gösterimi yapabilirsiniz.

WP Quads

WP Quads, sitenizin içeriğine birden çok reklam tanıtım göstermenize olanak tanıyan popülaritesi yüksek bir Google AdSense eklentisidir. Bu eklentinin popüler olmasının temel sebebi tüm WordPress temaları ile problemsiz çalışmasıdır.

Eklenti ayarlarından, Google Reklamları konumunu yazı başlangıcına, ortasına, sonuna ve tercih ettiğiniz paragraflar arasında gösterebilirsiniz. Reklamları kullanıcı tipine, yazı ve sayfa bazında özelleştirilebilmesini esnek olarak destekliyor.

Ad Inserter

Ad Inserter, WordPress için gelişmiş reklam tanıtım yönetim eklentilerinden birisidir. Bu eklenti, AdSense ve benzeri pek çok reklam tanıtım ağını sitenize eklemek için kullanıma uygundur. Doğru reklam tanıtım yerleşimi yapmanız için size yardımcı olan eklenti kuvvetli bir yazılım kadrosuna sahiptir.

Advanced Ads

Advanced Ads, WordPress sitenizde istediğiniz tüm reklam tanıtım ağlarının kodlarını eklemenize ve koşullar oluşturmanıza imkan sağlıyor. Yukarıda bahsettiğimiz eklentilerle hemen hemen aynı özellikleri kendisinde barındırıyor.

Similar Posts

One Comment

  1. Bu eklentiler benim çok canımı sıkıyor. Bu yüzden şimdi kullanmayı bıraktım. Sanırım kendi sitemle ilgili yaşadığım sorunlardan dolayı.Yazı güzel olmuş teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.