WordPress Blog Teması Seçerken Dikkat edilmesi Gerekenler

WordPress nedir? Ne işe yarar?

WordPress nedir ne işe yarar, WordPress açık kaynak kodları bulunan ve bu ücretsiz kodlara erişip istenilen şekil ve temayı yapabileceğiniz bir kaynaktır. Bu özellikleri sayesinde WordPress eklentisi ile uygun fonksiyonlu şekiller tasarlayabilirsiniz. WordPress ile internet dünyasında özgürce yapabileceğiniz ve geniş destekleri ile tüm ihtiyaç duyduğunuz eklentileri yapabilme olanağı verir. Her açık kodlu yazılımlar WordPress de gönüllüler tarafından geliştirildiği için her yıl kullanıcıyı arttırır. WordPress eklentilerini göz önünde bulundurursak WordPress temalarının hepsi kendine özgüdür. WordPress kolay  kurulduğu gibi oldukça da büyük avantajlar sağlar. Kişisel bir yayın sistemi olan WordPress PHP aracılığı ile yazılan GPL lisanlı bir kaynaktır. Genel anlamda her ne kadar blog üzerine makale yazma gibi düzenlemeler olduğu gibi tüm içeriklerinde kolaylıkla yapılabileceği bir yerdir. Özellikle sayfa açılışları çok hızlı bir şekilde olur ve hızlı bir şekilde de indexlenmiş olur.

WordPress Blog Teması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

WordPress blog teması seçerken dikkat edilmesi gerekenler, en başında bloğunuza  sade ve okunuşu zor olmayan fontları kullanmamanız olacaktır. Duyarlı temaları tercih ederek , tarayıcı uyumluluğuna dikkat edin. Destek seçenekleri hakkında bilgi edinin, arama motorlarına uygun temalar seçmeye özen gösteriniz. Temayı önceden bir test aşamasından geçirin. Ücretli bir tema satın alın. Çeviri ile beraber çok dil seçeneği ile birlikte desteklenen eklentileri ekleyin. WordPress özellik filtresi ile aradığınız özellikleri ücretsiz temalar için özelleştirme işini çok daha kolay hale dönüştürür. Bir blog teması seçerken tasarımını önceden düşünüp tasarlayın. Az tema her zaman iyidir. Karmaşık ve gereksiz şeylerden sitenizi uzak tutun. Sitenizin sütunlara sahip olması önemli bir konudur. Renkler aklınızda bulunsun. Çünkü renkler marka bilinirliği açısından önemlidir. Logonuz var ise logo üzerindeki renk düzenini eşleştirin. Koyu tonlara göre açık tonları kullanmanızda yarar var. Çünkü ziyaretçilerin açık renkleri tercih ettiği bilinmektedir. Koyu renkli temalar fotoğraf temelli web sitelerinde daha iyi olmaktadır. Aynı zamanda duyarlı temaları seçmelisiniz. Mobil cihazlara uyumlu ve tabletlerde kolayca kullanılması için duyarlı tasarım her zaman işinize yarayacaktır.
 

Similar Posts

2 Comments

  1. Merhaba kolay gelsin. Aslında yazınızdan örnek alarak bir kaç düzenleme yaptım fakat yinede yeterince tabiri caizse “usta işi” mi oldu emin değilim. Tavsiye ettiğiniz tema var mı acaba?

    1. Merhaba, teşekkür ederiz. Size 2 tane hızlı tema önerebilirim: Colormag ve Mh Magazine lite. Bu temalar gayet hızlı ve kullanımı kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.