WordPress Admin Panelini Özelleştiren Eklentiler

WordPress sitenizin yönetim alanını geliştirdiğiniz proje kapsamında daha farklı kullanmak isteyebilirsiniz. İsteğinizi karşılayabilmek için Gösterge Tablosunu kişiselleştirmek için kullanabileceğiniz WordPress eklentilerine bir göz atalım.

Custom Dashboard Widget & Dashboard Contact Form

Bir WordPress sitesini bir müşteriye teslim ederken, şirket iletişim bilgilerinizi gösterge tablosuna eklemek sizin için prestij sağlar. Custom Dashboard Widget & Dashboard Contact Form tam olarak bu işi yapar diyebilirim.

Adminimize

Adminimize, şahsi olarak önerdiğim eklentilerden birisidir. Neden derseniz? Bu eklenti, WordPress yönetici menüsü içinde ki karmaşayı ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Ayrıca kullanımı inanılmaz derecede kolay ve kullanıcı dostu bir ara birime sahiptir. Öğeleri bir kullanıcının rolüne bağlı şekilde gizleyebilirsiniz, dolayısı ile çok yazarlı internet siteleri için kesinlikle denenmesi gerekli olan bir eklentidir. Hem güvenlik hem de kullanım kolaylığı açısından sitenizde denemenizi öneririm.

Admin Tweaks

Admin Tweaks, WordPress gösterge tablosunun çeşitli alanlarını özelleştirmenin kolay bir yolunu arayan kullanıcılar içindir. Yönetici çubuğunda, menüde, kullanıcı profilinde, giriş ekranında ve genel WordPress ayarlarında listelenen öğeleri gizleyebilir, kaldırabilir ve değiştirebilirsiniz.

Admin Columns

Admin Columns, sayfa ve yazı listelerine özel sütunlar eklemenizi sağlamakta olan ticari bir eklentidir. Ücretli ve bedava olarak iki ayrı versiyonu bulunmaktadır.

Simple History

Simple History, WordPress gösterge tablosuna işlevler eklemez. Fakat sağlamış olduğu bazı özellikler açısından faydalıdır. Gösterge panosu ana sayfasına, son dönemde hangi kullanıcıların mesaj eklediği veya güncellediğini, bir widget eklendiğinde, kaldırıldığında veya Medya Galerisi’ne bir resim yüklediğini gösteren bir widget eklenir. Bu eklenti özellikle Multi site yöneticileri tarafından tercih edilir.

Custom Dashboard Widgets

FontAwesome kullanan simgelerden oluşur; her widget, bir kullanıcının rolüne göre görüntülenebilir veya gizlenebilir. Ayrıca kendi özel bağlantılarınızı da ekleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir