WooCommerce Nedir?

WooCommerce nedir? WooCommerce, WordPress e-ticaret sürümüdür. WordPress tema sağlayıcılarından biri olan Woo Themes, 2011 yılında bir eklenti çıkararak temel internet sitesini kurmak için WordPress ile artık hiç kod bilmeden e-ticaret sitesi kurmamıza yarayan bir uygulama haline gelmiştir. WordPress uygulaması oldukça oldukça kullanımı kolay ve kullanışlı olduğundan ötürü WooCommerce’de kısa sürede en çok tercih edelen bir uygulama haline geldi. WooCommerce en çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri sebep sonucun birbiriyle bağlantısı olma nedenidir. 

WooCommerce uygulaması ne kadar çok kullanılırsa internette bu konu hakkında birçok makale ve kılavuz bulma işi de çok kolay bir hale gelmektedir. Böylece hiç bir kod bilgisi bilmeyen bir kişi, internet üzerinden aktif bir şekilde satış yapabilir ve e-ticaret sitesini de kolayca kurabilir. WooCommerce geliştirilmiş bir tasarıma sahiptir. Platformda bu sayede her sektöre uygun binlerce tema ve binlerce kaynak bulunabilmektedir. Bir ürün almak istediğinizde, bu WooCommerce uygulaması ile istediğiniz ürününe uygun temayı bulur. Bu uygulamaların çoğu üstelik tüm mobillere de uygundur. Bu sayede müşteriler akıllı telefonları ile e-ticaret sitesine kolay bir şekilde ulaşabileceklerdir. Temaların birçoğu ücretli de olsa bir bölümü de ücretsiz temalara sahiptir. Sürekli uygulama kendini geliştirmektedir. Bu gün dünyada yaklaşık olarak 7 milyondan fazla kişi bu WooCommerce uygulamasının alt yapısını kullanmaktadır. Kullanıcıların deneyim ve istekleri doğrultusunda WooCommerce sürekli kendini geliştirip büyütmektedir. 

WooCommerce Ne İşe Yarar?

WooCommerce ne işe yarar, WooCommerce öncelikle e-ticaret sürümü ile birlikte bir çok kullanıcıya kolay bir şekilde ürünlerini satmak ve temalarını sunma kolaylığını sunar. Her geçen gün tüm mağazaların sanal dünyayla tanışmasıyla beraber e-ticaret sistem uygulaması da bir hayli gelişmektedir. Çıkan bir sürü içerikle beraber işimize en çok yarayacak yönetim sistemini seçmek uzun vadede bizim için çok iyi olacaktır. WooCommerce sayesinde, istenilen eklentilere, temalara  anında ulaşabilir ve çeşitlerinin hepsini bir arada görebileceğiniz bir uygulamadır. Günümüzde herhangi bir ödeme sistemi e-ticaret sistemlerine entegre etmek zor bir işlem iken WooCommerce sayesinde hiç bir şekilde zorlanmadan ödeme sistemlerini aktif hale getirebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir