Singapur, Kripto Paralara Sıcak Bakıyor

Kripto para finans merkezi olarak değerlendirilen Singapur yeni adımlar atmaya devam ediyor. Birçok kripto konferansı Singapur’da düzenleniyor. Çin’in kripto para madenciliğini yasaklamasının ardından Singapur bu konuda kendini daha çok öne çıkarmaya başladı.

Kriptolara yeşil ışık yakan Singapur Merkez Bankası, borsalarda alım satıma izin vereceğini açıkladı. Geleceğin teknolojisi olarak görülen Blockchain’e en büyük destek Singapur’dan gelmiş oldu.

Yapılan açıklamaya göre, Singapur Borsası (SGX) ve lisanslı aracılar da dahil olmak üzere onaylı borsalara uygulanacak Singapur Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Yasası’nda değişiklik yapılmasını öneriyor.

Ayrıca yapılan açıklamalarda şu ifadeler de kullanıldı:

  • En popüler dijital tokenların işlemleri büyük ölçüde piyasa manipülasyonu, hayali işlemler ve fiyatı aşırı yükseltme durumlarıyla karşı karşıya kalıyor.
  • Bunun yanında uluslararası kurumsal yatırımcıları çekmek için MAS, borsaları düzenleyerek ve daha güvenli koşullarda kripto alım satımı sağlayarak piyasa manipülasyonu korkularını ortadan kaldırmak için çalışma konusunda istekli olduklarını da dile getirdi.
  • Onay Almak İsteyen Şirketler Singapur’da bu şekilde olumlu adımlar atıldıkça, ülkeden düzenleyici onay almak isteyen şirketlerin sayısında da artışlar yaşanıyor.

Ayrıca onaylı borsalar tarafından piyasaya sürülmeyen kripto paraların Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Yasası’na girmeyeceği açıklandı.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir