Neden Pinterest Türkiye’de Popüler Olmalı?

Pinterest 2010 yılında kullanıma sunulan görsel öğelerin ön planda olduğu internet tarayıcıları üzerinden veya direk uygulamasını indirerek kullanabileceğiniz bir sosyal medya platformudur. Yüzlerce kategoriden oluşan ara yüzü ile geniş bir kitleye hitap etmesine karışın kısa sürede hızla yükselişe geçerek adından söz ettirmeyi başarmıştır. Sosyal Medya Pazarlamacıları tarafından Facebook ve Twitter’dan sonra rağbet görmeye başlamıştır. Pinterest ortalama bir ayda 15 Milyondan fazla ziyaretçi sayısına sahiptir ve kullanıcılar yaklaşık bir saatlerini her gün burada geçirmektedirler.

Türkiye’de de son zamanlarda sosyal medya ile alakalı işler ile uğraşan kişi sayısı her geçen gün hızla artmakta ve insanlar artık bu alanları sadece eğlence için değil, iş ve reklam amacıyla da kullanıyor. Bu sayede kişiler hedef kitlesini genişleterek daha fazla insana ulaşabiliyorlar. Pinterest uygulamasını da tam olarak bu amaçla kullanabilir ve biraz zaman ve çaba ayırarak hatırı sayılır bir topluluğa ulaşabilir ve bir çok başarıya imza atabilirsiniz. Eğer bir site sahibiyseniz Pinterest’i etkili bir şekilde kullanarak, yönlendirme yapabilir ve ziyaretçi sayınızı artırabilirsiniz. Ayrıca bu platform SEO dostu, herkese açık bir profil oluşturursanız ve de doğru anahtar kelimelerle doğru etiketlemeler yaparsanız, bu durum sitenizin Google arama sonuç sıralamasında yer almasını hatta üst sıralara yerleşmesini bile sağlayabilir. Instagram hali hazırda çoğu rakibiniz tarafından çoktan ele geçirilmiş olabilir ve takipçi kitlenizi bir türlü artıramıyor olabilirsiniz. Pinterest henüz Türkiye’de çok aktif olarak kullanılmayan ve profesyonel kullanıcılara iyi bir ortam sağlayabilecek bir platform. Bu nedenle hedef kitlenizi doğru seçer ve doğru etkileşim araçları ve kaliteli içerikler oluşturarak Pinterest ile kendiniz için yeni bir hedef kitle oluşturabilirsiniz.

Sahip olduğunuz bu etkileşim ağıyla sitelerinizin popülaritesini arttırıp adını duyurabilirsiniz, kullandığınız diğer sosyal medya ağlarındaki bilinirliğinizi artırarak farklı insan profillerine ulaşarak reklamınızı yapabilir ve her geçen gün daha hızlı büyüyebilirsiniz. Bu büyüme bir sitenin reklam gelirlerini arttırabilecekken, markalaşma yolunda ilerleyen bir butiğin adını Türkiye de duyurmasına yardım edebilir, satışlarını yüzde iki yüz artırabilir, hatta yeni iş teklifleri almanızı bile sağlayabilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir