Nasdaq’ta İşlem Gören Şirket 150 Milyon $ Değerinde Bitcoin Aldı

Nasdaq’ta işlem gören Marathon Patent Group, şirketin hazine rezervlerinin bir parçası olarak 150 milyon $ değerinde Bitcoin satın aldı. Marathon Patent Grubu CEO’su Merrick Okamoto, satın almanın şirketin nakit rezervlerinden yapıldığını söyledi.

Nasdaq borsasında bulunan Marathon Patent Group, toplamda yaklaşık 150 milyon dolarlık 4.813 BTC satın aldığını duyurdu. Marathon CEO’su Merrick Okamoto, yatırımın şirketin hazine fonlarının bir parçası olduğunu belirtti. Bitcoin madenciliği yapan şirket, piyasadan ilk kez Bitcoin satın alıyor. Okamoto, şu ifadeleri kullandı:

Elimizdeki nakit parayı şimdi Bitcoin’e yatırım yapmak için kullanarak, salt oyun yatırımı olma potansiyelimizi gerçeğe dönüştürdük. Ayrıca, MicroStrategy gibi diğer ileri görüşlü şirketlere benzer şekilde, hazine rezervlerimizin bir kısmını Bitcoin’de tutmanın ABD doları tutmaktan daha uzun vadeli bir strateji olacağına inanıyoruz.

Marathon’un hissesi geçen yıl %892 artış gösterdi ve MicroStrategy’nin hisseleri, BTC’nin yıl içindeki yaklaşık %300’lük kazancına kıyasla %166 değer kazandı.

Kripto finansal hizmetler firması NYDIG, şirketin işlemlerinin yürütülmesine yardımcı oldu. NYDIG, yaptığı açıklamada, satın alma işleminin 21.01.2021 tarihinde tamamlandığını ve Bitcoin başına satın alma miktarının 31.135 dolar civarında olduğunu ekledi. NYDIG, emrin fikirden uygulamaya kadar “yalnızca birkaç saat içinde” tamamlandığını söyledi.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.