Kripto Para Piyasasına Yeni Girenlere Tavsiyeler

Yatırım yapılacak kripto paranın projesi, ekibi ve zaman içinde yaptıkları geliştirmeler dikkatle takip edilmeli. Kendi topluluğu ile iletişimi zayıf olan, yol haritası üzerinde belirlenen geliştirmeleri zamanında yapmayı beceremeyen projelerden uzak durmakta fayda var.

İnsanların kripto para sektörüne girmek istemesindeki ana etmen kısa sürede büyük kar oranları elde etmek. Bu bir sır değil ve sektörle adım atılmasının ardında hep bu etmen var. Bu yüzden en büyük risk sabırsızlık. Öncelikle hiç kimse kaybettiğinde pişman olacağı sermayeyi bu alana kaydırmamalı. Büyük kar oranları vadeden her sektör aynı zamanda zarar oranları da vadetmiş olur. Özellikle acemilik döneminde büyük sermayelerin bu alana kaydırılmaması gerekir.

Ayrıca sermayenizi tek bir kripto paraya yatırmayın. Sermayenizin birden fazla kripto paraya dağıtılması durumunda, yükselen kripto paraları satıp kar edebilir ve diğerinin de zamanla yükselmesini bekleyebilirsiniz. Sert düşüşler geldiğindeyse asla paniklemeyin. Burada önemli olan şudur ki; kripto paranızın projesi sağlam olduğu müddetçe orta ve uzun vadede kazandıracaktır.

Satın aldığınız bir kripto paraya stop-loss (zararı durdur) emri koymayı unutmayın.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir