jQuery Destekli WordPress Eklentileri (Ücretsiz)

jQuery inanılmaz derecede popüler bir JavaScript kitaplığıdır. Güvenli, hızlı ve çok sayıda web tarayıcısı tarafından destekleniyor. Aslında WordPress, işlevsellik sağlamak ve geliştiricilere kolay bir biçimde erişmek için dahili jQuery kitaplığı ile beraber gelir.

jQuery gücünü kullanmanıza yardımcı olacak WordPress eklentilerini sizler için derledik.

Equal Height Columns

Eklenti sütunlar oluşturmanızı sağlıyor. Kullandığı kütüphanenin boyutunun 8 KB olması ayrıca mobil ve masaüstü kullanıcıları için odaklanmış tasarıma sahiplik etmesi tercih sebebimiz olmuştur.

Popup

Açılır pencere eklentisi olan popup, kendi içinde bir dizi özelliği içerisinde getirmektedir. Ücretsiz olarak Mailchimp desteğini size sunuyor. Belirli tetikleme seçeneklerine göre açılır pencereler oluşturabilirsiniz. Özellikle e-posta bülten listeniz için ideal bir eklentidir.

Tabs Responsive

Sürükle ve bırak arayüzü sayesinde WordPress yazı ve sayfalarınıza kolayca sekmeler ekleyebilirsiniz. Sekmeler bir sayfa, yazı veya birleşen olarak oluşturulabilir. Yatay ve dikey yerleşimler mevcuttur.

jQuery T(-) Countdown Widget

Sitenizde geri sayım gösterimi yapmak istiyorsanız, bu eklenti tam olarak bunun için tasarlandı. jQuery T(-) Countdown Widget, birleşen ve kısa kod desteğini beraberinde size sunmaktadır. Hafif ve sitenizin genel performansına etki etmeden çalışmaktadır.

Rotating Tweets

Standart Twitter eklentilerinden sıkılanlar için geliştirilmiş olan eklenti, göndermiş olduğunuz Tweetleri animasyonlu olarak dönerek göstermektedir.

WP Slide-up box

WordPress web sitenizdeki görüntülere zarif jQuery slayt kutuları eklemek için eklentiyi kullanabilirsiniz. Belirli efektleri belirleyebilir, ayrıca slayt kutuları içine HTML kodları kullanabilirsiniz.

Video Background

Video Background internet sitenizdeki herhangi bir öğeye video arka planı eklemenize olanak vermek için jQuery kullanır. Kullanım için eklenti ayarlarını birkaç küçük adımda tamamlayabilirsiniz.

jQuery Post Splitter

Query Post Splitter, WordPress yazılarınızı birden çok sayfaya bölme yardımcı olmaktadır. Haber sitelerinde çıkça görmüş olduğumuz uygulamalardan birisidir. Yazı içinde bölmek istediğiniz aralıkları kendiniz belirleyebilirsiniz.

jQuery Validation for Contact Form 7

Bu eklenti, popüler Contact Form 7 eklentisi için jQuery form doğrulamasını ekler. URL, e-posta adresleri, tarihler, sayılar ve farklı form alanlarının içeriğini kolayca doğrulamanızı sağlar.

Smooth Scroll Page Up/Down Buttons

Bu eklenti sayesinde sitenize yukarı ve aşağı gezinme özelliği ekleyebilirsiniz. Ayrıca sayfa başına dön, sonraki sayfa ve önceki sayfa gibi diğer geçişleri yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Geçiş efektleri oldukça güzeldir ve web sitenizi yormaz.

Benzer Yazılar

Bir Yorum

  1. jQuery inanılmaz derecede siteye işlevsellik veriyor. Ayrıca Javascript dosyalarının daha küçük boyutlara düşmesini ve sitenin hızlanmasını sağlıyor. Verilen Jquery eklentileri de oldukça kullanışlı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir