GTA 5 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

GTA oyunu kısa zamanda büyük bir kitleye hitap eden bir oyun olmasının yanı sıra yeni versiyonlarıyla oyun tutkunlarının dikkatini çekmeye devam etmektedir. En son olarak GTA 5 versiyon ile karşımıza çıkan bu oyunu bilgisayarınızda oynayabilmeniz için harika bir donanıma sahip olmanız gerekmektedir. Bilgisayar sisteminizin bu oyunu kaldırabilmesi ve sorunsuz bir şekilde oynanabilmesi için bir takım gereksinimlere ihtiyaç duyulmaktadır.

GTA 5 Sistem Gereksinimleri

Grand Theft Auto açıklamalı bu oyunda Windows 7 işletim sistemi ve aynı zamanda 64 bit olmalıdır. İşlemci Intel serilerinden (i3, i5, i7) olmalı. AMD işlemcili PC’lerde ise, FX serisi işlemciye sahip olunmalıdır. RAM 4 GB veya üzeri olmalıdır. 8 GB tercih edilir. HDD içerisinde oyunun kaplayacağı alan 30–35 GB civarında olup bu boş alana sahip olunmalıdır. Oyunlarda en önemli şey ekran kartıdır. Nvidia GTX 460 veya AMD HD 6800 serisi kuvvetli ekran kartına ihtiyaç vardır.

GTA oyunu çok eski olmasına rağmen, eski bilgisayarlarda oynanması pek mümkün olmadığı için doğal olarak yeni donanımlı, son sürüm bilgisayara ihtiyaç duyulmaktadır. Oyun efekt ve görsel bakımdan oldukça zengin olup bağımlısı haline gelebilirsiniz.

Playstation ile bu sürümü oynamanız mümkün olup, bilgisayar için henüz oynanabilir konumda değildir. Yukarıda bahsettiğimiz sistem gereksinimleri sadece bilgisayarda oynanırsa bu özelliklerde olmalıdır anlamına gelmektedir

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir