Anti Reklam Engelleyici WordPress Eklentileri

Güncel ve nitelikli içerik sunan siteler reklam tanıtımlarının okuyucular tarafından görülebilmesini sağlamak amacıyla anti reklam tanıtım engelleyiciler kullanır ve reklam tanıtım engelleyici (Adblocker) etkinse içerik kilitli kalır ve görüntülenmez. Bu mantıklıdır çünkü düzenli şekilde nitelikli içerik oluşturmak kolay değildir. İçerik oluşturmak tecrübe, bilgi, araştırma ve bolca zaman isteyen bir iştir. Sitenize gelen ziyaretçilerinizin büyük bir çoğunluğu reklam tanıtım engelleyici kullanıyor ise zamanla site geliriniz düşüşe geçecektir.

Bunun olmaması için size bazı WordPress eklentileri önereceğim.

AdBlock X

AdBlock X ayrıntılı anti-adblocker özellikleri sunan bedava dağıtılan bir WordPress eklentisidir. Ziyaretçi analizi, geri dönen ziyaretçiler ve sayfa gösterimleri gibi sayaçlar üstünde kullanılan reklam tanıtım engelleyici oranını rahatça tespit edebilirsiniz.

Adblock Notify

Adblock Notify basit ve sade bir WordPress eklentisidir. Sitenize reklam tanıtım engelleyici ile giriş yapan kişilere reklam tanıtım engelleyici eklentilerini kapatmaları için uyarı vermektedir. Bu eklenti mobil uyumludur ve tüm mobil cihazlar ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır.

Anti Adblock Adspaces

Oldukça etkili olan bir diğer bedava dağıtılan anti-adblocker WordPress eklentisi. Basit ve çok fazla ayar gerekmeden temel yapması gerekeni eksiksiz yerine getirmektedir. Sitenize gelen ziyaretçilerinizi kaybetmeden reklam tanıtım göstermeyi mecburi kılar.

Ad Blocking Detector

Bu eklenti sayesinde sitenize gelen kullanıcıları reklam tanıtım engelleyici olanlara farklı içerik göstererek reklam tanıtım engelleme yazılımlarını devre dışı bırakmalarını sağlamaktadır. Ayrıca eklenti belirlemiş olduğunuz içerik çeşitlerine göre farklı gösterim şekilleri de sunmaktadır.

Sonuç olarak; Reklam önleyici uzantı veya program kullanan ziyaretçilerinize sert yaptırımlar yapmadan sitenize uyarılar koymanızı öneririz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.